התקשר אלינו

0723940616

0508087245

כל הקטגוריות

1123 Dog Hill Lane

Wilson, KS 67490

+34 785 658 5316

24/7 Customer Support

Mon - Fri: 9:00 - 17:30

Online store always open

EMAIL NOW

info@yourdomain.com

CALL US

(+01) 123 456 7890

הקמת מערכת מצלמות אבטחה

זקוקים למצלמות אבטחה? הקמה ויעוץ כאן!

הקמת מערכת מצלמות אבטחה
כאשר אנו עמודים בפני בחירת מערכת מצלמות אבטחה ישנם מספר פרמטרים שיגדירו ויאפיינו עבורנו את מערכת האבטחה הנדרשת לצרכינו. בחירת מערכת מצלמות אבטחה מחולקת לשני חלקים עיקריים.

בחירת אמצעי תיעוד אירועי הוידיאו והתשתית שלו ובחירת מצלמות האבטחה. שני חלקים אלו תלויים אחד בשני ולבסוף משפיעים על חווית הצפייה שלנו באירועים השונים שנלכדו בעין המצלמות.

מצלמות אבטחה איך מאחסנים הקלטות? קראו כאן!

קיימים שני סוגים  מערכות מצלמות אבטחה עיקריים לתיעוד אירועי הוידיאו המתקבל מן המצלמות. כידוע, לרוב, מצלמות אבטחה בעיקרן משדרות אות וידיאו האמור להיקלט באמצעות תוכנה המותקנת במחשב או מכשיר המאחסנים בתוכם את כל מה שנקלט בזירה בה מותקנות המצלמות. לאמצעי אחסון זה, נהוג גם לקרוא בשפה המקצועית DVR או NVR .

DVR – Digital Video Recorder

NVR – Network Video Recorder , עבור מצלמות IP רשת.

בחירת אמצעי ההקלטה למצלמות אבטחה, הינו חלק קריטי בעת הקמת מערכת מצלמות אבטחה, אולם הוא חייב להיעשות רק לאחר גיבוש כמות המצלמות הנדרשות להתקנה באתר.

מצלמות אנלוגיות או מצלמות IP? החלטה קשה!

קיימים מספר יצרנים של מצלמות אבטחה מובילים בתחום ה-DVR וה-NVR . במאמר זה נתייחס פחות למערכות NVR , מהסיבה שהן תלויות בבחירת סוגי המצלמות והתשתית: מצלמות אנלוגיות או מצלמות IP .

כפי שציינו, גם מערכות DVR מאפשרות בחירה של סוג ה-DVR . מערכת מבוססת מחשב, בה מותקן כרטיס DVR בתוך המחשב ע"ג לוח-האם, אשר המצלמות מתחברות למספר ערוצים הקיימים בכרטיס.

אפשרות שנייה, מערכת עצמאית הדומה במבנה לממירים הדיגיטאליים של חברות הכבלים והלוויין.

מערכות DVR מבוססות מחשב, הינן מערכות נפוצות יותר, בשל כמות התכונות הגדולות בהרבה לעומת מכשירי DVR עצמאיים. מעבר לזה הנוחות בקרב הצעירים היא גדולה יותר בכל מה שקשור לעבודה מול מחשב. מנגד, מערכות DVR עצמאיות חשופות פחות למפגע מפני וירוסים וקריסות מערכת.

הקמת מערכת מצלמות אבטחה
הקמת מערכת מצלמות אבטחה

בחירת סוג מצלמות אבטחה

ראשית, השאלה הראשונה שנשאל את עצמנו בעת בחירת סוג הצילום הנדרש, היא: "האם קיים צורך בהתקנת מצלמות נסתרות?", שאלה זו כבר תמקד משמעותית את בחירת תשתית המצלמות אבטחה, מצלמות אנלוגיות אשר מאפשרות שימוש במצלמות נסתרות ובמידה ולא נדרש צילום נסתר אשר יאפשר לנו לעשות שימוש במצלמות IP , מהסיבה הפשוטה שאין עדיין כיום מוצר מדף של מצלמות נסתרות בטכנולוגיית IP. גם אם קיים ההיצע מאוד מוגבל.

נצא מנקודת הנחה שאין צורך בצילום נסתר, ההגדרות הבאות שנצטרך לבחון יחולו על שתי הטכנולוגיות.

שאלות שנשאל את עצמינו:

האם נדרש צילום בתנאי חשכה?

האם על המצלמות להיות חיצוניות?

האם על המצלמות להיות מוגנות מפני וונדליזם?

האם המצלמות אמורות לזהות פריטים קטנים, כגון לוחית רישוי?

האם על המצלמות להיות בעלות שליטה של הנעה, צידוד והגבהה?

האם בזירת הצילום בה אמורה להיות מותקנת המצלמה יש גם ריבוי תאורה וריבוי חלקים מוצלים?

מהם מרחקי הצילום בין השטח האמור להיות מצולם לבין מיקום המצלמה ומהו השטח המוגדר לצילום?
לעיתים מציעים לנו מערכות עם כמות מצלמות גדולה זהות מבלי שנבדק השטח או התקבל מידע אודות השטח בהן אמורות להיות מוצבות המצלמות, כאשר מדובר בשטחי צילום זהים בגודלם, כגון בתים פרטיים, אז פיתרון יחסית קל ואולי בחירת כמות מצלמות מסוג זהה יכול לעשות את העבודה, אולם מצלמה שמיועדת למרחק צילום של 10 מטר לא תספק פיתרון טוב כאשר נדרשת מצלמה לצילום במרחק של 20 או 30 מטר.

לאחר שענינו על שאלות אלו, נוכל לגבש את כמות המצלמות הנדרשות לטובת הקמת מערכת האבטחה. עם גיבוש כמות המצלמות נוכל לבחור גם את ה-DVR המיועד למערכת האבטחה.

התאמת אמצעי ההקלטה לכמות המצלמות-
לאחר ששבחרנו את הטכנולוגיה שהמצלמות אמורות להתחבר אליה (מערכת DVR מבוססת מחשב או מערכת DVR עמצאית), את כמות המצלמות הרצויה, כעת עלינו לבחור את DVR המתאים מבחינת קיבולת המצלמות.
בתחום הוידיאו ישנו מושג הנקרא RealTime, מושג זה מתאר מצב בו זרימת הוידיאו הינה חלקה ללא קיטועים או הנחתה בכמות הפריימים. כידוע, סרטון וידיאו מורכב מפריימים (תמונות) המשודרות ברצף, דבר המעניק לנו את סרטון הוידיאו.
בישראל, כמו באירופה, שיטת שידור הוידיאו נקראת PAL, אשר קצב הפריימים בה הינו 25fps פריימים בשניה. ישנם מערכות DVR אשר יכולות לספק לנו כמות מצלמות מסוימת אך לא בהכרח כמות פרhhמים מתאימה, לכן חשוב מאוד לבדוק כי קצב הפריימים של מערכת -DVR מתחלקת בצורה טובה עבור כל ערוץ במערכת.

מערכות האבטחה המתקדמות בעולם
כי אנחנו רמה אחת מעל כולם

RELATED NEWS

סגור לתגובות.

x