התקשר אלינו

0723940616

0508087245

כל הקטגוריות

1123 Dog Hill Lane

Wilson, KS 67490

+34 785 658 5316

24/7 Customer Support

Mon - Fri: 9:00 - 17:30

Online store always open

EMAIL NOW

info@yourdomain.com

CALL US

(+01) 123 456 7890

מבצע מערכת אינטרקום

האם מותר להציב מצלמות אבטחה במקום העבודה?

המאמר אינו מהווה יעוץ משפטי אלא נועד לתרום מהידע הכללי שלנו

האם מותר להציב מצלמות אבטחה במוקם העבודהמצלמות אבטחה הינן כלי יעיל אשר נועד לפקח ולהעלות את רמת האבטחה במקום מסוים – עסק, בית ועוד. ישנה שאלה אשר נגזרת מכך: האם מותר לבעל עסק להציב מצלמות אבטחה במקום העבודה? בין האבטחה לבין הפיקוח, ישנה בעיה של אתיקה וחדירה לפרטיות. התשובה לשאלה היא כן, אכן מותר להציב מצלמות אבטחה בבית העסק בכדי לפקח על העובדים, אך הדבר אינו מגיע ללא תנאים רבים המונעים את הפגיעה בזכויות העובדים כעובדים וכבני אדם. כאן אנו נציין את מגוון התנאים אשר יש לעמוד בהם כאשר מציבים מצלמות אבטחה במקום העבודה כבוס והדברים אשר העובדים אמורים לדעת לגבי זכויותיהם בעניין.

בעת התקנת מצלמות אבטחה במקום העבודה, הבוס חייב להודיע לעובדיו באופן ברור כי אכן מוצבות מצלמות אבטחה באזור, חובה זו אינה חלה על המעסיק במידה וכבר קיים חשד כי העובדים עוברים על החוק והצבת המצלמות באה למטרה זו. במידה והמעסיק אכן התקין מצלמות ללא ידיעת העובדים הוא יהיה חייב להוכיח כי אכן קיים חשד סביר המעלה הילה להתקנת מצלמות ללא ידיעת העובדים.

הצבת המצלמות כלא כחוק יכולות לגרור בעיות רבות אחרות למעסיק, בעיות אלו נובעות בעיקר מהעובדה כי במדינה, חוק הגנת הפרטיות הינו גובר בכמה רמות על זכות הקניין, משמע בארץ הזכויות שיש למעסיק על רכושו הרבה יותר חלשות מבחינה חוקית מאשר העובדה כי הוא חייב לכבד את הפרטיות של מגוון עובדיו, דבר הגורר מצב כגון עובד אשר החליט להתפטר בעקבות גילוי המצלמות שהוצבו ללא ידיעתו, העובד המתפטר דינו יהיה כעובד מפוטר ולכן יהיה זכאי לפיצויים. גם מקרה בו עובד ראה את עובדיו מתנהגים באופן לא ראוי במצלמות אשר הוצבו ללא ידיעתם – תצלומי המצלמות הללו אינן תכפות ואינן יכולות לשמש כעדות במידה והמצלמה הוצבה ללא ידיעת העובד, רק במקרים קיצוניים אכן תצלומים אלו יוכלו לשמש כעדות.

חשוב לציין כי במידה ואכן הוצבו מצלמות בידיעת העובדים, אך ורק לבוס שלכם מותר לצפות בתוכן אשר צילמו, חשיפת תוכן זה בפני גורמים אחרים, פרט לרשויות החוק, הינה עבירה חזקה על זכויות העובד לפרטיות ופגיעה בכבוד האדם. חשיפת תוכן בפני גורמים לא אשר לא צוינו הינה הילה לתביעה בגין גרימת עוגמת נפש.

לסיכום, למעסיק אכן מותר למקם מצלמות אבטחה לעסק ואף לפקח על עובדיו באמצעות מצלמות אלו אך ורק אם הודיע מראש על התקנתן והוא, ורק הוא (כמובן פרט לרשויות החוק) מתבונן בהן ללא עבירה על זכויותיהם של העובדים.

RELATED NEWS

סגור לתגובות.

x