מצלמות אבטחה במעלה אדומים

התקנת מצלמות אבטחה במעלה אדומים – האם צריך מצלמת אבטחה?

מצלמת אבטחה יכולה להעלות את רמת האבטחה של המקום ובעיקר לרומם את הרגשת הביטחון הכללית כלפי אזור מסוים בו היא מותקנת, אך האם יש צורך בביצוע התקנת מצלמת אבטחה? זו שאלה לא פשוטה שהתשובה אליה מתחלקת לכמה מקרים שבהם נדון כעת. התקנת מצלמות אבטחה במעלה אדומים ובשאר אזורים בארץ הנה מלאכה לא פשוטה, אשר לרוב אין ימליצו לבצע אותה באופן עצמאי ולכן, בעת אשר הנכם חושבים בהתקנת מצלמת אבטחה לבית, הנכם מתחשבים גם באופי הכלכלי של פעולה זו. באופן כללי – אין חסרונות בהתקנת מצלמת אבטחה, אולי מלבד הוצאה כלכלית וזמן ההתקנה, אך יתרונותיה של מצלמות אבטחה במעלה אדומים מובהקים, ולכן נדון בזאת כעת.

מצלמות אבטחה במעלה אדומים – יתרונותיהן של מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה לבית או לעסק מעלות את רמת האבטחה של האזור בו הן מותקנות. זה משפט אשר רבים מכם כבר בוודאי פגשו בשלב זה או אחר בחייהם, אך כעת הגיע הזמן לדון במה בעצם הכוונה. נדון בשני אספקטים – הפסיכולוגי והחוקי. מבחינת ההשפעות הפסיכולוגיות של מצלמת האבטחה על אזורים בהן היא מותקנת קיימים מחקרים רבים אשר מעידים חד וחלק כי במקום בו מותקנת מצלמת אבטחה, רמת המקרים (וונדליזם, פריצות, גנבה וכו') יורדת באופן משמעותי, זאת כיוון שהצבת מצלמת אבטחה במקום בולט, משאירה בבן אדם את הרושם הנכון כי אכן מתבוננים בו, ובמקרה ויבצע מעשה לא הולם, יהיה ניתן לזהותו בקלות, דבר אשר גורר אותנו באופן ישיר ליתרון של התקנת מצלמות אבטחה בעיר במעלה אדומים מבחינה חוקית. הדבר החשוב שצריך לדעת הוא כי צילום ותיעוד של מצלמת אבטחה יכולה לשמש כראייה קבילה לפי רשויות החוק, עובדה המשליכה ישירות על יכולת קלות הזיהוי של העבריין, החזרת רכושכם והבאת האדם לדין.

מצלמות אבטחה יקרות יותר בהכרח טובות יותר?

במידה ואכן החלטתם כי ביצוע התקנת מצלמות אבטחה במעלה אדומים או באזורים שונים בארץ היא הפתרון הנכון, תפגשו שוני רב במחירי המצלמות, עובדה זו עלולה להעלות תהיות רבות לגבי מהות הדבר, הלא מצלמת אבטחה מצלמת אזור מסוים וכאן תם תפקידה?. תפקיד מצלמות אבטחה במעלה אדומים הוא אכן לצלם אזור מסוים, אך פעולה זו משתנה רבות בהתאם לצורך, לדוגמא שתבהיר נשתמש במצלמות אבטחה לעסק או לבית בעלות ראיית לילה, אלו מוצבות באזורים חשוכים שמצלמה רגילה לא תוכל לתעד בצורה איכותית, ולכן תיעוד של תצלום מסך שחור הוא משהו שלא יוכל לשמש אף אחד במסגרת החוק. התקנת מצלמות אבטחה בזוויות שונות, מרחקים שונים, אזורים בעלי תאורה משתנה ועוד, כל אלו גרמו להתפתחות הטכנולוגית המגוונת של מצלמות האבטחה ולכן, לדוגמא, קיימות מצלמות אבטחה בעלות רזולוציות צילום גבוה, דבר אשר לא בהכרח יועיל רבות לצילום חדר קטן, אך בהחלט יכולות לשמש רבות בזיהוי פנים של פורעי חוק כאשר היא מוצבת רחוק יותר ממצלמות אבטחה בעלות רזולוציה נמוכה.